Książki, podręczniki

Podręczniki szkolne można kupić tanio

Podręczniki swoje kosztują

Kwota tysiąca złotych za komplet podręczników szkolnych w stacjonarnych księgarniach chyba nikogo nie dziwi. Taki wydatek przyprawić nasz może naprawdę o zawrót głowy. Jednak przyzwyczailiśmy się już z każdym kolejnym krokiem do tego, że jest to spory wydatek. Okazuje się jednak, że tanie podręczniki także są możliwe. Jak to możliwe? O tym już za moment.

Korzystajmy z usług internetowej księgarni

Na pewno podręczniki dużo taniej możemy skompletować decydując się na skorzystanie z usług internetowej księgarni. Różnice pomiędzy cenami w księgarniach internetowych, a tymi w księgarniach są naprawdę spore. Przykładowy zestaw trzech podręczników szkolnych w księgarni stacjonarnej to koszt 360 złotych. Zaś ten sam zestaw w księgarniach internetowych to wydatek dużo mniejszy, a dokładnie mniejszy o 50 złotych. Jest oszczędność? Jak najbardziej tak. Musimy przyznać, ze 50 złotych to już duża kwota.

Dodatkowe rabaty

Wiele księgarni internetowych kusi swoich klientów jeszcze rabatami dodatkowymi. Na przykład gdy kupimy przynajmniej pięć podręczników to na każdy z nich otrzymujemy upust. Można zatem dogadać się z kilkoma rodzicami i kupić podręczniki hurtowo. Wówczas oferowane są dużo niższe ceny i zapłacimy po prostu dużo mniej. Oprócz tego internetowe księgarnie oferują nam przesyłkę darmową czy też darmowy odbiór w stacjonarnym punkcie. Zatem nic nas nie kosztuje dostawa. Jest to dla nas kolejna ważna i jednocześnie dobra wiadomość. Niektóre księgarnie internetowe nawet zachęcały uczniów do szanowania podręczników oferując im ich odsprzedanie na koniec roku w księgarni. W ten sposób możemy liczyć na otrzymanie bonów, które sobie wykorzystamy na zakup podręczników kolejnych w tej samej księgarni. Wszystkie powyższe akcje promocyjne cieszą się naprawdę bardzo, ale to bardzo dużą popularnością. Dzięki tego rodzaju akcjom, jak i także dzięki prężnie działającym księgarniom internetowym jesteśmy naprawdę w stanie kupić tanie podręczniki oraz zaoszczędzić pieniądze, które z kolei możemy przeznaczyć na kolejne elementy szkolnej wyprawki. Co jak co, ale zdecydowanie na podręcznikach szkolnych wyprawka się nie kończy. Co roku rodzica czeka naprawdę duży wydatek. Jednak czego się nie robi, aby nasze dziecko się edukowało i coś w życiu osiągnęło, prawda? Jak najbardziej tak. Jednak jak widać pochopne decyzje nam się nie opłacają. Dokonujmy wszystkiego w sposób przemyślany, a na pewno będziemy w stanie nieco zaoszczędzić oraz zaszaleć bardziej podczas zakupów pozostałej części szkolnej wyprawki. Na pewno dzieci z takiego obrotu sprawy także będą zadowolone.